Як вибрати робот-пилосос

Як вибрати робот-пилосос

Роботи-пилососи давно завоювали вдячність покупців і стали одним із улюблених видів побутової техніки, що полегшує виконання щоденного прибирання в будинку. Класичні та вдосконалені моделі, варіанти з різноманітними технічними характеристиками та особливостями іноді ускладнюють потенційного покупця з вибором оптимального помічника для свого будинку.

У цій статті ми поговоримо про «плюси» та «мінуси» різноманітних роботів-пилососів і допоможемо вам розібратися у відмінностях та можливостях популярних моделей

Головні критерії вибору при покупці робота-пилососа для дому:

Ефективність роботи та висока якість прибирання

Якість та ефективність прибирання у різних моделей сильно відрізняються, тому слід звернути особливу увагу на конструкцію обраної моделі, наявність бічних щіточок та додаткові функції (наприклад, robot- полотер, робот-пилосос із резервуаром для води, що виконує вологе прибирання).

Щітка, що знаходиться в центрі нижньої панелі всмоктує пил і сміття, що накопичився, з рівної поверхні підлоги, але тільки бічні щіточки здатні якісно очистити і прибрати сміття в кутах приміщень, біля меблів і плінтусів, а також у важкодоступних місцях. Найбільш ефективними є моделі з двома такими щіточками, що доповнюють основну турбощітку.

Потужність всмоктування пилу та сміття

Один із мінусів деяких моделей є невисока тяга пристрою та потужність всмоктування пилу, тому потрібно враховувати цей параметр при покупці техніки. Якщо у вас велика сім’я з дітьми або свійськими тваринами, слід вибирати модель з великою потужністю всмоктування.

Тоді значні забруднення, дрібне сміття, крихти, шерсть вихованців та волосся видалятимуться роботом без проблем. Дешеві китайські моделі не зможуть впоратися зі значними забрудненнями, і якість прибирання залишиться низькою.

Габарити та форма конструкції

Одним із плюсів такої побутової техніки є компактність та обумовлена цим мобільність пристроїв. Більшість моделей мають круглу форму, що дозволяє виконувати прибирання в важкодоступних куточках будинку.

Компактність і висота більшості моделей, що не перевищує 10 см, уможливлює прибирання під ліжками та шафами, де важко якісно видалити пил звичайним пилососом.

Тривалість роботи та можливість прибирання великих площ

Великим плюсом у роботі-пилососі вважається надійний і потужний акумулятор, що дозволяє виконувати прибирання протягом тривалого часу та очищати великі площі.

Якщо у вас є великий будинок або квартира з великою кількістю кімнат, вибирайте моделі з таким типом акумулятора, який забезпечить безперервну роботу техніки протягом двох годин. Широка насадка допоможе швидше прибирати великі площі, тому не варто забувати про таку важливу деталь конструкції.

Типи навігації та управління домашніми роботами-пилососами

Існують різні способи управління “домашніми помічниками”. Ви можете керувати технікою за допомогою пульта, встановлювати програму на панелі керування за допомогою кнопок або вибрати вдосконалені моделі з функцією голосового керування.

Управління голосом вважається ідеальним варіантом для людей похилого віку.

Мобільність та прохідність техніки

Не слід забувати про такий важливий критерій, як здатність робота долати невеликі перешкоди (пороги, килими, шнури та дроти та ін.). Недорогі китайські моделі не розраховані необхідність подолання перешкод. Не варто заощаджувати та вибирати такий варіант, якщо ви хочете виконувати прибирання у різних кімнатах, де є невисокі пороги та килимові покриття.

Наявність датчиків різних типів

Датчики зближення дають сигнал під час наближення робота-пилососа до якогось об’єкта в приміщенні (предмети інтер’єру, вази для підлоги, меблі та ін.), дозволяючи уникнути зіткнення. До важливих плюсів цього виду побутової техніки можна віднести наявність інфрачервоних датчиків падіння, що миттєво сигналізують про зміни висоти підлоги.

Такі датчики дозволяють уникнути пошкоджень та падіння робота з висоти (сходи, другий поверх у будинку чи дворівневій квартирі). Ультразвукові датчики допомагають таким «помічникам» якісно видаляти пил у важкодоступних місцях та вибирати відповідну швидкість пересування на порожньому просторі або в кімнаті з великою кількістю меблів та предметів декору.

Деякі моделі мають спеціальні датчики, здатні швидко «оцінити» ступінь забруднення і вибрати відповідний режим прибирання. Лазерні датчики – значні плюси удосконалених моделей. З їхньою допомогою інтелектуальна система «розуміє» точні розміри та форми приміщення, допомагаючи якісно провести прибирання на всій площі кімнати.

База для автоматичного заряджання пристрою

Мінус дешевих моделей – відсутність бази для заряджання техніки. Зарядна станція постійно передає інфрачервоний сигнал, який дозволяє вашому помічникові швидко визначити потрібний напрямок і виконати підзарядку в разі потреби. Деякі бази постачаються додатковими сміттєзбірниками, у яких здійснюється вивантаження сміття.

«Плюси» та «мінуси» більшості роботів-пилососів на практиці

  • Не слід перебільшувати можливості “маленьких помічників”. З їх допомогою добре виконувати підтримуючу прибирання і прибирати пил з підлоги та підлогових покриттів, але вам доведеться в будь-якому випадку робити генеральне прибирання кілька разів на місяць;
  • Мінус бази для підзарядки зі сміттєзбірником полягає в тому, що вивантаження сміття може проводитися не зовсім коректно, в такому випадку вам доведеться виконувати прибирання на місці вивантаження і збирати сміття, що розсипалося;
  • Плюс деяких моделей – наявність HEPA-фільтра для якіснішого прибирання;
  • Зручною є додаткова функція «прибирання за встановленим розкладом», коли робот-пилосос починає запрограмоване прибирання у певний час;
  • Для людей, схильних до алергії на пил, буде корисною функція «вологого прибирання», але треба пам’ятати про те, що в такому разі доведеться міняти воду в резервуарі або промивати спеціальну серветку під проточною водою.

В якому разі варто придбати «маленького помічника» для дому

  • У вас напружений графік роботи, що не залишає часу на виконання прибирання;
  • Ви проживаєте в густонаселеному районі або недалеко від вас знаходиться транспортна розв’язка, що негативно позначається на якості повітря та підвищує кількість пилу та шкідливих речовин в атмосфері;
  • У вас вдома є домашні улюбленці, і ви не встигаєте прибирати вовну та пух із підлоги.

Выбор производителя

На ринку існує безліч виробників роботів-пилососів, але доцільно віддавати перевагу відомим брендам. Бюджетний варіант не забезпечить гарну якість збирання.

Пристрої середньої цінової категорії гарантують ефективне прибирання і мають покращені характеристики, вони надійні в роботі і послужать вам не один рік. Роботи-пилососи преміум-класу призначаються для прибирання великих приміщень, забезпечують відмінну якість прибирання, але в деяких випадках їхня вартість невиправдано завищена.

Ми розповіли про основні характеристики, «плюси» та «мінуси» більшості моделей і сподіваємося, що ця інформація допоможе вам зробити грамотний вибір та придбати надійного «помічника» для вашого будинку